Sufitowy panel akustyczny

czym jest

Sufitowy panel akustyczny?

Sufitowe panele akustyczne o barwie kremowej wyprodukowane są na bazie płyty MgO Green. Klasyczna płyta magnezowa to płyta warstwowa z rdzeniem na bazie tlenku i chlorku magnezu, perlitu oraz włókien drzewnych. Siatka z włókna szklanego wtopiona jest w rdzeń co pozwala na znaczną poprawę parametrów wytrzymałościowych. Parametry klasycznej płyty magnezowej MgO Green przedstawiono w aprobacie AT-15-8776/2011.

Podstawowy typ sufitowego panelu akustycznego jest perforowaną płytą magnezową o regularnym wzorze perforacji (Rys. 1). Istnieje możliwość dostosowania wzoru perforacji do życzeń klienta.
Przykładowy niestandardowy wzór perforacji przedstawiono na Rys. 2

Rys. 1 Standardowy panel akustyczny.

Rys. 2 Ozdobny panel akustyczny

Zastosowanie

sufitowego panela akustycznego

Sufitowe panele akustyczne przeznaczone są do stosowania wewnętrznego w celu poprawy komfortu akustycznego pomieszczeń zwłaszcza do zmniejszenia hałasu pogłosowego. Zastosowanie odpowiednich wzorów perforacji pozwala również na poprawę estetyczną wnętrz.

Produkt przeznaczony do montażu na stelażach drewnianych jak i metalowych. Produkt po zamocowaniu może być malowany. Produkt nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych.

Sugerowane obszary zastosowań:
Pomieszczenia przemysłowe , mieszkalne oraz budynki użyteczności publicznej, w tym: pomieszczenia w zakładach pracy, pomieszczenia obsługi technicznej, kina, pokoje odsłuchowe, studia nagraniowe i telewizyjne, sale widowiskowe, teatralne i lekcyjne, korytarze, pokoje biurowe, restauracje, dworce, dyskoteki, tunele komunikacyjne, strzelnice.

Parametry

Techniczne

Podstawowe parametry techniczne płyty magnezowej MgO Green:
a) standardowe wymiary:
· grubości: 6mm, 12mm, 20 mm
· szerokość do 1220 mm
· długość do 3000 mm
b) gęstość objętościowa 950 kg/m3
c) płyta nie emituje lotnych związków organicznych , ołowiu i kadmu
d) klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień: A2-s1, d0

Parametry akustyczne sufitowego panelu akustycznego:
Należy rozpatrywać współczynnik pochłaniania całego ustroju akustycznego na który, poza płytą perforowaną, może składać się warstwa flizeliny akustycznej, materiał pochłaniający (np. wełna mineralna lub specjalistyczne pianki akustyczne) i pustka powietrzna.
Przykładowy ustrój akustyczny składa się z sufitowego panelu akustycznego, flizeliny akustycznej i pustki powietrznej (Rys. 3).

Rys. 3 Przykładowy ustrój akustyczny

Rys. 4 Współczynnik pochłaniania dźwięku ustroju akustycznego w funkcji częstotliwości f.

Dokumentacja